Certyfikat Rzetelna Firma – czym jest ten program ?

Program „Rzetelna Firma” jest największym przedsięwzięciem stworzonym dla bizensu w Polsce. Program powstał w 2008 roku z inicjatywy Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej SA i do chwili obecnej jego głównym celem jest propagowanie rzetelności płatniczej oraz etyki zawodowej w odniesieniu do wzajemniej współpracy między przedsiębiorstwami. Wszystkie firmy biorące udział w programie są promowane i rekomendowane jako podmioty o nieskazitelnej reputacji i wiarygodności, dlatego udział w tym programie jest nie tylko szansą na ugruntowanie własnej pozycji rynkowej, ale również wyróżnieniem i powodem do dumy dla całego przedsiębiostwa. Jak zostać uczestnikiem programu?

Firma, która chciałaby wziąć udział w programie musi spełniać określone warunki. Są to m.in.:

  • zawarcie umowy o współpracy z Krajowym Rejestrem Długów Biura Informacji Gospodarczej SA w zakresie udostępniania informacji gospodarczych;
  • brak jakichkolwiek negatywnych inforamcji gospodarczych o podmiocie w systemie KRD BIG S.A.;
  • udostępnienie danych adresowych firmy;
  • zobowiązanie się do przestrzegania Kodeksu Etycznego;
  • posługiwanie się wizytówką Rzetelnej Firmy.

Jakie korzyści odczuje Twoja firma?

Uczestnictwo w programie „Rzetelna Firma” daje wiele profitów, które umiejętnie wykorzystane potrafią przyczynić się do znacznych sukcesów biznesowych. Po pierwsze pozytywny wizerunek przedsiębiorstwa sygnowany Certyfikatem Rzetelności jest idealnym argumentem przy trudnych negocjacjach oraz przetargach handlowych. Idąc dalej tym tropem, należy zauważyć, że wygrywając kolejne licytacje czy konkursy, zaczynamy budować przewagę wobec firm konkurencyjnych i zdobywać nowe rynki zbytu. Ponadto członkostwo w programie pozwala na umocnienie wizerunku przedsiębiorstwa dzięki reklamie w postaci bannera na stronie www lub stopce mailowej, które bezpośrednio odsyłają do Wizytówki Rzetelnej Firmy. Warto również zaznaczyć, że rekomendacja Krajowego Rejestru Długów ? największego i najbardziej znanego biura informacji gospodarczej w Polsce ? stanowi wyróżnienie i znacząco podnosi prestiż firmy.

Certyfikat Rzetelności on-line. Do czego służy ?

Certyfikat Rzetelności on-line, czyli innymi słowy certyfikat w wersji elektronicznej, jest najbardziej aktualną informacją na temat wiarygodności i wypłacalności danego przedsiębiorstwa. Stała aktualizacja w odniesieniu do bazy danych o nierzetelnych firmach KRD, sprawia, że ten właśnie dokument staje się jedynym dowodem transparentości podmiotów gospodaczych. Certyfikat on-line dostępny jest przez całą dobę na wizytówce internetowej członka programu.

Ze względu na wiele zalet płynących z posiadania Certyfikatu Rzetelności on-line, każdy uczestnik programu powinien jak najczęściej się nim posługiwać. Przede wszystkim należy używać go podczas negocjacji, konkusów czy przetargów handlowych. Stanowi on bowiem świadectwo rzetelności i wiarygodności firmy, a co za tym idzie, jest pomocnym argumentem w sytuacjach spornych. Warto również udostępnić go wszystkm partnerom biznesowym oraz wykorzystać jako formę reklamy w sieci. Dzięki takim działaniom promocyjnym, wizerunek przedsiębiorstwa nie tylko zyska na wartości, ale firma zostanie zauważona przez sporą liczbę internautów i być może wkrótce zdobędzie nowych klientów.

Certyfikat Rzetelności off-line

Certyfikat Rzetelności off-line czyli certyfikat w tradycyjnej formie papierowej podpisany przez KRD, ważny jest przez 30 dni od dnia pobrania dokumentu z Panelu Klienta programu „Rzetelna Firma”. Uczestnicy programu mogą w ten sposób dodatkowo unaocznić kontrahentom rzetelność prowadzonych działań poprzez wyeksponowanie certyfikatu wewnątrz biura.

Złoty Certyfikat Rzetelności

Dla najlepszych i najbardziej wiarygodnych polskich przedsiębiorstw istnieje jeszcze jedno specjalne wyróżnienie ? Odznaczenie Złotym Certyfikatem Rzetelności. Jest to prestiżowy dokument potwierdzający ugruntowaną pozycję rynkową, przewagę nad konkurencyjnymi firmami oraz znaczący wpływ na jakość polskiej gospodarki.

Dodaj komentarz