Oferta Windykacyjna firmy KRUK SA

Niektórzy wolą sami ściągać dług od klienta, jeśli jednak Twoje działania nie przynoszą skutku, warto zapoznać się z szeroką ofertą proponowaną przez firmę Kruk S.A. Na początek zaznaczmy, że oferta firmy nie jest skierowana wyłącznie do wierzyciela, ale do obu stron sporu. Główne hasło firmy ?Przywracamy krążenie Twoich pieniędzy? wskazuje zarówno na możliwość pomocy w odzyskaniu długu, jak i pomocy przy spłacaniu długu. Kruk to grupa osób, które na każdym kroku podkreślają, że są zakorzenione w rzeczywistości. ?Proszę pamiętać: jesteśmy ludźmi i znamy życie. Zawsze możemy się dogadać.? ?Lepiej, że to KRUK się odezwał, a nie sąd albo komornik.? ?Pracownicy naszej firmy to też ludzie, którzy życie znają.? To tylko wybrane zdania, jakie na stronie firmy są kierowane do dłużników. Całościowo patrząc, możemy więc powiedzieć o gwarancji szacunku, którą już na początku firma zapewnia. A co dalej? Poniżej przedstawiamy szczegółowe sektory działania firmy Kruk.

Prewencja

Co zrobić, żeby nie popaść w długi? Co zrobić, by nie stać się ofiarą zadłużonej firmy? Kruk proponuje szereg działań prewencyjnych oraz indywidualnie dostosowuje je do specyfiki działalności klienta. Poszczególne aspekty działalności prewencyjnej mogą występować samodzielnie alby być elementem całego procesu zarządzania wierzytelnościami. Wśród metod prewencyjnych znajdziemy tak interesujące propozycje, jak: pieczęć prewencyjną ERIF, wywiady detektywistyczne dotyczące potencjalnego kontrahenta czy monitorowanie klientów w bazie ERIF. Warto przede wszystkim zwrócić uwagę na pieczęć prewencyjną. Jest to specjalnie zaprojektowana pieczęć, którą jako kontrahent możesz umieszczać na fakturach (warunkiem jest współpraca z Rejestrem Dłużników ERIF). Pieczęć ma przestrzegać Twoich kontrahentów przed dotkliwymi konsekwencjami zalegania z płatnością. W ten sposób mobilizuje się ich do terminowego płacenia. Z usług detektywa można rzecz jasna skorzystać na samym początku, gdy potrzebujemy zebrać informacje nt. podmiotów gospodarczych, ale także później w trakcie postępowania windykacyjnego czy po nieskutecznej interwencji komornika.

Monitoring należności

To usługa skierowana głównie do większych przedsiębiorstw, które prowadzą działalność wielokierunkowo. W ich przypadku dość trudne jest pilnowanie wszystkich klientów, zaś zaległości ze strony kilkunastu klientów jednocześnie powodują, że firma ma problemy z płynnością finansową. Czasami nawet kilkudniowe opóźnienia mogą powodować zatory płatnicze. Ważny element monitoringu to częsta aktualizacja sald, które pozwala zakończyć działania już wykonane. Kruk może prowadzić monitoring zarówno pod własną marką, jak i pod marką klienta ? wybór pozostawia zleceniodawcy. W ramach tej usługi firma Kruk może wykonywać telefony przypominające o płatności, pisać wiadomości tekstowe (sms, email), zostawiać klientowi wiadomości głosowe, kierować zindywidualizowane wezwania do zapłaty.

Windykacja

Jeśli wyżej wymienione działania nie przyniosą skutku, firma Kruk przystąpi do działań windykacyjnych. Jak czytamy na stronie: ?Działania windykacyjne mają na celu odzyskanie należności w maksymalnie krótkim okresie przy wykorzystaniu najbardziej efektywnych narzędzi dla danej kategorii wierzytelności? . W ramach usług windykacyjnych firma przeprowadza działania pozasądowe. Można też zdecydować się na usługę windykacji terenowej. Pracownik firmy z danej okolicy uda się wówczas na rozmowę do miejsca zamieszkania lub miejsca pracy kontrahenta. Na tym etapie można również skorzystać z możliwości wpisu zalegającego z płatnością kontrahenta do Krajowego Rejestru Dłużników ERIF. Zaznaczmy jeszcze, że firma przyjmuje zlecenia także w przypadku, gdy nieskuteczna okazała się interwencja komornika lub gdy inna firma windykacyjna ze sprawą nie potrafiła sobie poradzić. Wynagrodzenie w ramach działalności pozasądowej jest przyznawane wyłącznie w wypadku skutecznych działań.

Postępowanie sądowe i egzekucyjne

Egzekucja sądowa oraz nadzór nad egzekucją komorniczą stanowi główne pole działalności Kancelarii Prawnej RAVEN, która wchodzi w skład Grupy Kapitałowej Kruk. A oto najważniejsze zalety kancelarii: elastyczność, wieloletnie doświadczenie (także międzynarodowe), najwyższe standardy bezpieczeństwa, rozbudowane archiwum, które pozwala przechowywać komplet dokumentów. Kancelaria sprawdzi i uzyska wszystkie dokumenty potrzebne dla rozpoczęcia procesu, złoży wymagane dokumenty do właściwego sądu. Będzie też reprezentować klienta w postępowaniu zwykłym i odwoławczym. Wreszcie, poprowadzi nadzór nad przebiegiem czynności procesowych. Obecnie kancelaria Raven prowadzi kilkadziesiąt tysięcy postępowań na terytorium całej Polski.

Zakupy wierzytelności

Jak niemal każda firma windykacyjna, GK Kruk prowadzi również działania w zakresie zakupu wierzytelności. W obecnych czasach jest to jedna z najlepiej rozwijających się usług, a Kruk uzyskał w tym zakresie pozycję lidera na krajowym rynku. Firma przykłada dużą wagę do specjalizowania się w obsługiwaniu trudnych wierzytelności. Warunki i rodzaje współpracy w tym zakresie również dostosowywane są indywidualnie do potrzeb klienta. Dlatego też możesz rozmawiać z firmą Kruk zarówno na temat sprzedaży jednorazowo całej wierzytelności, jak i o częstych cyklicznych zakupach niewielkich portfeli. Można też zaproponować firmie sprzedaż wierzytelności o różnym stopniu przeterminowania i różnym statusie prawnym.

Usługi specjalistyczne

Wreszcie usługi specjalistyczne to działania dedykowane grupie specjalnych wierzytelności. Najczęściej są to wierzytelności leasingowe bądź kredytowe ? ich zabezpieczeniem jest nieruchomość, samochód albo kosztowny sprzęt specjalistyczny. Celem działań może być: bądź to przywrócenie regularności spłacania należności, bądź to odzyskanie całej należności.

Dodaj komentarz